De Rode Leeuw: De Nederlandse School in Beijing

Koningsdag – Lustrum

Zondag 21 april werd Koningsdag en het Lustrum gevierd in de Chinese tuin op de Western Academy of Beijing (WAB).

Op deze stralende dag konden de families diverse oer-Hollandse spellen spelen, zoals sjoelen. Oudere kinderen konden klimmen op de klimmuur op WAB.

Er was een vrijmarkt waar De Rode Leeuw en families hun kraampjes uitstalden met de verkoop van boeken, speelgoed en andere dingen.

Dit jaar was extra feestelijk, daar we het 15-jarig bestaan van De Rode Leeuw als Nederlandse school in Beijing vierden, alsmede het 25-jarig bestaan van het Nederlandse dagprogramma op de Western Academy of Beijing.

In het Founders Theatre in de Elementary School van WAB vond het officiële gedeelte van deze viering plaats. Er werden speeches gegeven door Dr. Marta Medved, director van WAB, Bas Pulles, tweede man van de Nederlandse ambassade in Beijing en Marian Pronk, voorzitter van De Rode Leeuw. De kinderen van het dagprogramma dansten op het nieuwste Koningsdaglied van Kinderen voor Kinderen ‘Pasapas’. Leerlingen van VO4-5 hielden een Kahoot-quiz over De Rode Leeuw.

Op dit officiële gedeelte volgde een glaasje (kinder)champagne in de Chinese tuin met heerlijke Nederlandse versnaperingen.

Namens het bestuur en onderwijsteam: dank voor jullie vertrouwen en op naar de volgende jaren Nederlands onderwijs in Beijing!

Er is een artikel over onze viering gepubliceerd op de website van WAB. 

Bekijk hier de video over De Rode Leeuw, speciaal gemaakt voor dit lustrum, vertoond in het theater.

Bekijk hieronder de foto’s.

 
Comments

No comments yet.

Leave a Reply